ВЫБРАТЬ ПЕРИОД ВРЕМЕНИ
Статті /  (ID-)

Пінопласт, як утеплювач для фасадів

28.11.2018


У зв'язку з безперервним підвищенням цін на всі види енергоносіїв в Україні, зростанням комунальних тарифів, і перш за все - на опалення, попит на утеплення житла в країні невпинно зростає. І це цілком виправдано, тому що тільки підвищення енергоефективності приміщення дозволяє надійно зберігати в ньому тепло і значно економити кошти.

Реагуючи на попит споживачів, виробники теплоизоляторів пропонують досить широкий вибір утеплювачів. Найбільш популярними в нашій країні є такі матеріали, як мінеральна вата, вироблена на основі скло і базальтового волокна, і пінополістирол, більше відомий як пінопласт. Мінвата випускається у вигляді рулонів і плит, а пінопласт для утеплення стін і інших конструкцій будівлі - у вигляді плит різної товщини і щільності.

Тепло залишає житло через різні конструкції будинку, проте максимальні тепловтрати (до 40%) відбуваються через зовнішні стіни. Саме тому їх утеплення є найбільш ефективним заходом по збереженню тепла.

Утеплення пінопластом

Найбільш затребуваним матеріалом для зовнішнього утеплення стін в Україні є пінополістирол, що пояснюється його невисокою вартістю, а значить і доступністю для широких верств населення. Незважаючи на невисоку ціну, цей матеріал має чудові теплоізоляційними характеристиками. Він витримує широкий діапазон температур (від + 40 до - 40 градусів за Цельсієм), не вбирає вологу, не схильний до бактеріального ураження, не несе додаткового навантаження на фундамент і конструкції будівлі, зручний в застосуванні і є непоганим звукоизолятором.

Перш за все, ціна на утеплення фасадів в Києві та інших населених пунктах України залежить від обраного матеріалу утеплювача, а в разі застосування пінопласту - ще й від товщини пінопластових плит. Щоб вибір матеріалу був оптимальним для конкретного житла, краще його довірити досвідченому фахівцеві. Цілком можливо, що найкращий результат дасть комбінація різних матеріалів при утепленні різних конструкцій будинку.

З метою економії коштів мешканці іноді вирішуються на утеплення квартири зсередини і прагнуть всі роботи виконати самостійно. Таке рішення є найбільшою і дорогою помилкою, яка замість економії призведе до втрати вкладених коштів і додаткових витрат по ліквідації виниклих наслідків.

Це пов'язано з тим, що при ізоляції зовнішньої стіни від внутрішнього джерела тепла, вона залишається холодною. Точка будівельної роси зміщується з зовнішньої поверхні в глибину перетину стіни або на її внутрішню поверхню, в площину дотику з утеплювачем. Матеріали стіни і утеплювача намокають, промерзають, покриваються грибком і починають швидко руйнуватися, при цьому значно посилюється витік тепла.

За твердженням фахівців внутрішнє утеплення стін допустимо тільки в тому випадку, якщо зовнішнє утеплення зробити неможливо, проте виконувати всі роботи повинні тільки професіонали - співробітники профільних фірм.


Автор: Валентин
spacer
spacer