ВЫБРАТЬ ПЕРИОД ВРЕМЕНИ
Статті /  (ID-)

За що може бути накладено арешт нерухомості в Україні

06.04.2017


Як зняти арешт на нерухомість

Ринок нерухомості України багатий різноманітними пропозиціями - це сучасні новобудови, котеджі, заміські будинки, вторинне житло. Кожен покупець може вибрати варіант на свій смак. Що стосується фінансових можливостей, то слід зазначити, що цінова категорія має дуже широку вилку, тому відповідний варіант завжди можна знайти.

Вважається, що сьогодні увага покупців в більшій мірі звернено до новобудов. Але є чимало пропозицій на вторинному ринку, які заслуговують на увагу. Одним з переваг придбання нової нерухомості є те, що у неї не було інших господарів, на ній не «висять» ніякі обтяження, заборони тощо.

Мовою закону це називається «юридична чистота». Якщо ж ви робите вибір на користь вторинного ринку Києва, то неодмінно потрібно перевірити, чи немає арешт на квартирі, яку ви збираєтеся придбати у власність.

Нерухоме майно може потрапити під санкції з різних причин. У більшості випадків це відбувається через борги, які утворюються внаслідок незакритих грошових зобов'язань перед банками і заборгованостей по комунальних платежах. Іноді нерухомість може бути заарештована на час вирішення різного роду майнових питань.

Таке обтяження не дає законного права проводити з нерухомістю такі операції як продаж, дарування, обмін, заповіт. Тому кожен потенційний покупець повинен знати, що потрібно зробити, до кого звернутися і як дізнатися, чи не під арештом чи квартира, яку він має намір придбати.

Вважається, що найкраще звернутися до юриста. Послуги подібного роду надаються багатьма юридичними компаніями, тому знайти фахівця нескладно.

Коли потрібно перевіряти квартиру «на чистоту»

Арешт на квартиру

Необхідність перевірити, чи не має нерухомість правових обмежень, виникає не тільки у покупця. Власнику квартири також доцільно зробити це, оскільки досить часто обтяження носять давній характер. Унаслідок різних бюрократичних зволікань, незакритих справ, їх колись не зняли, ось вони і висять дотепер, а господар і не знає нічого. Таке буває досить часто.

Як дізнатися, заарештована чи квартира? Україна на сьогоднішній день має в своєму розпорядженні велику базу професійних агентств нерухомості, і якщо ваша угода купівлі-продажу здійснюється через ріелторську компанію, то там працюють правознавці, нотаріуси, які ретельно перевіряють документи, в тому числі і на наявність арешту.

Тим, хто вважає за краще обходитися без послуг ріелторів, потрібно обов'язково звертатися до фахівців юридичної сфери, щоб дізнатися інформацію заздалегідь, до того часу, коли буде здійснена передача завдатку. Можливо, при наявності арешту питання його зняття і не займе багато часу, але все ж краще дізнатися про це заздалегідь, а не під час операції.

У разі, коли власник нерухомості просто бажає переконатися в тому, що його квартира юридично чиста і вільна від усіляких обмежень, йому потрібно звернутися до професійного юриста, що спеціалізується в даному напрямку.

Можна також самостійно звернутися до нотаріуса, у якого є доступ до відповідної бази реєстрів. Для цього необхідно надати документ, що підтверджує ваше ставлення до цього об'єкту нерухомості.

Як зняти арешт з житла

Ви вже проінформовані про те, як дізнатися про арешт квартири або його відсутності. Але що робити, якщо після перевірки виявилося, що ваше житло знаходиться під правовим обтяженням, куди звертатися? Зробити це можна тільки через суд.

Якщо арешт з'явився для вас несподіванкою, то тільки за допомогою суду можна буде простежити ланцюжок колишніх господарів і знайти справжнього винуватця. І оскільки ви до цього обтяжень не маєте ніякого відношення, в даний час всі правовстановлюючі документи оформлені на ваше ім'я, і  ви є єдиним власником квартири, то ви неодмінно досягнете рішення суду про зняття арешту.

 


Автор: Ярослав
spacer
spacer