ВЫБРАТЬ ПЕРИОД ВРЕМЕНИ
Статьи /  (ID-)

Тепла стеля у вашому домі

05.10.2018


Комфорт і затишок у власному домі неможливий без тепла, а значить, доведеться серйозно потурбуватися про його якісним утепленням, тим більше що ціни на енергоносії постійно зростають. Отже, сьогодні вартість опалення приватного будинку, як, втім, і квартир, лягати важким тягарем на його мешканців.

Холодна стеля - холодний будинок

За твердженням фахівців через холодний стеля відбувається до 15% тепловтрат від їх загального обсягу. Тому його якісне утеплення внесе істотний внесок в економію на опаленні та забезпечення комфортного мікроклімату для мешканців будинку.

На сьогоднішній день утеплення стелі в приватному будинку може здійснюватися двома методами: зсередини приміщенні і зовні, тобто, або утеплювач кріпиться до стелі з боку приміщення, або укладається на підлогу горищного приміщення. Другий метод має цілий ряд переваг в порівнянні з першим:

• паралельно з утепленням приміщення утеплюються перекриття, що істотно продовжує термін їх служби;

• не змінюється висота приміщення;

• монтажні роботи проводити набагато простіше і безпечніше;

• зміщення точки роси відбувається на зовнішню від приміщення сторону перекриття, що запобігає його зволоження, промерзання, розвиток грибка і цвілі, а значить, і руйнування;

• не зачіпається внутрішнє оздоблення приміщення ні в момент проведення монтажних робіт, ні в разі необхідності заміни утеплювача в майбутньому.

Які матеріали найчастіше використовуються при утепленні стелі зовні

Для утеплення стелі з боку горища застосовуються матеріали, що мають жорсткість і щільність, достатні для того, щоб по покриттю можна було вільно ходити, адже стеля приміщення з боку горища є не що інше, як горищний підлогу. М'який матеріал при механічному навантаженні буде м'яти, втрачати свою структуру, а значить і теплоізоляційні властивості. Тому в даному випадку міцність матеріалу важлива не менше, ніж його теплопровідність.

Найбільш придатними матеріалами для зовнішнього утеплення стелі можна назвати наступні: жорсткі плити з мінеральної вати, пінополіуретан, пінопласт високих марок міцності, екструдований пінополістирол, керамзит і тирсу. Останні два матеріалу натуральні, екологічно безпечні, дешеві і відмінно підійдуть для тих, хто особливо піклується про екологічність свого будинку.

І все ж бувають ситуації, коли доводиться стелю утеплювати зсередини. Для цього варіанту підходить пінопласт, пінополіуретан, мінеральна вата в матах. Ці матеріали легкі і легко кріпляться до стелі. Якщо говорити про вартість утеплення, то ціна утеплення пінопластом буде мінімальною, а досягається ефект - хорошим.

Однак слід загострити увагу: утеплення стель, як і утеплення стін зсередини при порушенні технології загрожує великими проблемами, тому монтажні роботи в цьому випадку розумно довіряти тільки фахівцям, що мають відповідну кваліфікацію і досвід. Найчастіше це - монтажники спеціалізованих фірм. Такий підхід забезпечить не тільки надійний захист вашого будинку від холоду на довгі роки, але і запобіжить марну втрату чималих коштів.


Автор: Владимир
spacer
spacer